
НАТАЛЯ ШАХОВСЬКА, ДОКТОР ТЕХНІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР КАФЕДРИ СИСТЕМ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
Штучний інтелект - це тренд, який за прогнозами світових аналітичних компаній до 2050 року стане звичним явищем у повсякденному житті. Тому дуже важливо оновити існуючу програму спеціалізації "Системи штучного інтелекту". Випускник повинен отримати грунтовні фундаментальні знання і вміти їх застосувати в практичних задачах, наприклад, написати програму, що визначає емоційний стан людини за візнятим відео.

ІВАН ЗАГОРОДНІЙ, SOLUTIONS LEAD @ SOFTSERVE, КУРАТОР НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ "ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ"
Cлід зазначити, що спеціалізації «Комп’ютерних Наук» не оновлювались досить тривалий час, а ІТ ринок має такі потреби, що інколи замало просто оновити вже існуючу програму і необхідно створити нову, таку щоб задовольняла вимоги з працевлаштування ІТ спеціалістів у компаніях.

ХОМА ЮРІЙ, DATA SCIENCE LEAD @ Sciforce Solutions, к.т.н, старший викладач в НУ "Львівська політехніка"
Мотивацією до участі в розробці програми послужило, те що в силу своєї професійної діяльності постійно доводилося працювати з аналітикою даних, штучним інтелектом, машинним навчання на перетині індустрії та академії. Відповідно було велике бажання поділитися досвідом і докластися до формування орієнтованої на ринок освітньої програми. Враховуючи тренди, які зараз існують в сфері ІТ, випускники даної спеціальності будуть одні з найбільш затребуваних спеціалістів на ринку праці.

ЗЕНОВІЙ ВЕРЕС, К.Т.Н, АСИСТЕНТ КАФЕДРИ ІКТА НУ ЛП, SOLUTION ARCHITECT @ SOFTSERVE, ДИРЕКТОР ОСВІТНЬОГО НАПРЯМУ В LVIV IT CLUSTER
Є великий попит на знавців штучного інтелекту, це буде найбільш затребуваний напрямок протягом найближчих років. За 4 роки навчання Львівська політехніка випустить перших випускників цієї програми, які відразу почнуть працювати в галузі. Таким чином ми наблизимо Україну до світових лідерів»

ІГОР САЛАМІН, COMPETENCE MANAGER @ PLVISION
Я працюю в ІТ вже більше 10 років і весь цей час помічав велику прогалину між тим, чого навчають в університеті та вимогами компаній. В наше життя стрімко приходять нові технології. Зараз настав час змін, ми дійшли до порозуміння і побачили спільну мету - підготувати спеціалістів в галузі штучного інтелекту.

ЮРІЙ ГУЦ, MACHINE LEARNING ENGINEER @ DATAROBOT
Штучний інтелект пережив дві “зими” у своїй історії, проте зараз знаходиться на етапі бурхливого розвитку. як наслідок, попит на АІ-спеціалістів у світі стрімко зростає, однак фахових спеціалістів на ринку дуже мало. Також мотивацією створення програми було розробити свіжий навчальний план,що враховує останні досягнення науки, і поєднати традиційну університетську математичну базу з її реальним практичним застосуванням.

Когуч Оксана, Senior Software Engineer @ SoftServe
Поєднання досвіду Львівської політехніки та ІТ компаній дозволило створити програму Систем Штучного інтелекту, що на крок наблизило наші навчальні заклади у напрямку кооперації з виробництвом. Вже за декілька років попит на фахівців у галузі АІ буде досить великим, що дозволить випускникам знайти цікаву роботу та використовувати навички, які отримані завдяки цій програмі. Особливо цікавим є те, що завданням програми є розвинути технічні знання працюючи у командах над проектами, що в свою чергу допомагає отримати досвід роботи з різноманітними ІТ технологіями.

Дмитрина Іван, Technical Leader @ SoftServe
Попит на IT спеціалістів в Україні важко переоцінити як і межі розвитку галузі штучного інтелекту. Розвиток штучного інтелекту на сьогодні є одним з напрямків в які інвестують лідери технологічних компаній усього світу. Випускники кафедри AI ніколи не будуть мати проблем з працевлаштуванням.

РОМАН ТРІСКА, SENIOR SOFTWARE ENGINEER and TEAM LEAD @ N-IX
Працюючи в ІТ індустрії, я бачу, що "Системи штучного інтелекту" тісно пов’язані з розвитком ІТ галузі, тому особливу увагу слід приділяти розвитку навчання в даному напрямку. За новітніми технологіями майбутнє! Допомога навчальним закладам у розвитку процесів навчання використовуючи передовий досвід та виробничі практики – це мінімальний внесок, який може зробити ІТ фахівець у Львові та Україні, щоб допомогти студенту у побудові його кар’єрного шляху.

МАКСИМ НЕЧЕПУРЕНКО, DATA SCIENTIST @ N-IX
Сучасна ІТ-індустрія в цілях аналізу зростаючого обсягу даних, що породжуються в усіх областях сучасного суспільства, піднімає проблематику Великих Даних (Big Data), а академічна спільнота формує зародження Науки про Дані (Data Science). Освітня програма нової кафедри передбачає підготовку в галузі сучасних методів отримання знань з даних, математичних методів моделювання і прогнозування, сучасних програмних систем і методів програмування для аналізу даних.